Jak wyciąć białe tło ze zdjęcia

Jak usunąć tło z obrazka lub zdjęcia

Na początek graść porad :)

Mimo, że proces wycinania tła ze zdjęcia jest prawie automatyczny, w celu uzyskania jak najlepszej jakości prosimy kierować się nastepującymi wskazówkami.

  • Staraj się wykonywać fotografię na jednolitym kontrastowym tle. Przykładem może być poniższe zdjęcie czarnego telefonu na tle jasnego biurka. Ułatwi to pracę nie tylko naszemu edytorowi, ale również i Tobie - nie będziesz musiał nanosić poprawek, a zdjęcie zostanie przetworzonie szybciej i dokładniej.
  • Przy zaznaczaniu staraj się być dokładny - nie oznacza to, że musisz się wykazać zegarmistrzowską precyzją, uważaj jedynie by żółty obszar był jedynie wookół interesującego Cię obiektu, a czerwone i zielone linie nie nachodziły na siebie.
  • Edytor działa całkowicie po stronie klienta, czyli przeglądarki. Jeśli zdarzy się, że konwertowanie zdjęcia trwa zbyt długo zabdaj, żeby wyłączyć w przeglądarce niepotrzebne karty, to pozwoli całą moc obliczeniową przenieść na edytor.
  • Używaj wszystkich dostępnych opcji! Jeśli coś poszło nie po Twojej myśli, nie wgrywaj zdjęcia na nowo, możesz poprostu cofnąć zmiany (strzałka w lewo), wykonałeś nieporządany ruch przy zaznaczaniu obiektu - skorzystaj z gumki, potrzebujesz dokładnie zaznaczyć obszar - lupa przyjdzie Ci z pomocą.

Pamiętaj, że to tylko zestaw porad, który pozwoli Ci na efektywniejszą pracę z edytorem zdjęć alleminiaturka. Stosowanie się do nich nie jest konieczne nasz edytor i tak sobie poradzi, ale na pewno to uczyni Twoją pracę łatwiejszą i efektywniejszą

1. Wgraj zdjęcie do edytora

Możesz to zrobić na dwa sposoby, przeciągając zdjęcie na wybrany obszar, lub za pomocą przycisku "Wybierz". Wybrany obraz pojawi się w oknie po lewej stronie.

2. Zaznaczanie obiektu

Wybierz żółty marker i zaznacz orientacyjne granice obiektu, który chcesz wyciąć.

poradnik usuwania tła

3. Wyznaczanie obiektu i tła

Po zaznaczeniu krawędzi twojego obiektu, wybierz zielony marker i narysuj kreskę wewnątrz obiektu, aby edytor wiedział, co Cię interesuje. Analogicznie zrób z tłem wybierając czerwony marker i zaznaczając go.

poradnik usuwania tła

4. Uruchomienie usuwania tła

Kiedy Twoje zdjęcie jest już odpowiednio oznaczone kliknij w ikonę nożyc by rozpocząć wycinania tła, efekt pracy edytora zostanie wyświetlony po prawej stronie

poradnik usuwania tła

5. Nanoszenie poprawek

Jeśli nie jesteś do końca zadowolony z wyciętego zdjęcia, możesz przybliżyć je za pomocą ikony lupy, wymazać krawędzie w problematycznym miejscu i zaznaczyć je jeszcze raz mniejszym markerem, oraz powtórzyć operację wycinania.

poradnik usuwania tła

6. Zapisywanie zdjęcia

Gratulacje! Z Twojego zdjęcia zostało usunięte tło i teraz spełnia nowe standardy Allegro. Ostatnim krokiem jest zapisanie swojego nowego zdjęcia na dysk, klikając w ikonę zapisu.

poradnik usuwania tła